Cilt Yenilenmesinde Dermapen

Cilt Yenilenmesinde Dermapen

  Ciltte oluşan sivilcelerin elle sıkılması sonucu oluşan lekelerin ortadan kaldırılmasında dermapen uygulamaları başarı ile uygulanmaktadır.

   Bu uygulama ile ciltteki sorunlu hücreler uzaklaştırılmakta böylece deri kendini kısa sürede yenilemiş olacaktır. Sonuçta daha canlı parlak bakımlı bir cilt ortaya çıkacaktır.

    Dermapen uygulamaları sonucunda cilt dolgunlaşmakta ve sıkılaşmaktadır. Cilt yaşa göre daha genç görünüm kazanmış olacaktır.

   Uygulama yapmadan önce cildin önceden hazırlanması gerektiğini söylemek istiyorum. Cilt işemden önce temizleyiciler ile makyaj yada krem gibi ürünlerin uzaklaştırılması gerekir.

   Dermapen cihazı üzerinde birden fazla iğne yardımı ile mikro iğneleme tekniği kullanılarak cilde mikro kanallar açarak düşünülen yada uygulanmak istenen hiyaluronik asit ve PRP ürününü epidermise enjekte etmedir.

   İşlem 15-20 dk sürmekte uygulama sonrası cilt taze yenilenmiş gençleşmiş duruma gelecektir.

  Dermapen uygulama alanları

  •  sivilce (akne) lekelerinin tedavisinde

  •  güneş lekesi ve diğer lekelerin giderilmesi

  • çatlakların ince kırışıklıkların

  • göz çevresi morlukların giderilmesi

  • ciltteki genişlemelerin giderilmesi yok edilmesi

  • boyun ve dekolte bölge kıvrım ve sarkıklarında

  •  

Uygulama

Birer ay ara ile 2-4 seans yapılmakta uygulama sonrası etki 2-3 ay içerisinde ortaya çıkmakta bu etki 8-12 ay kalıcı olmaktadır.

Uygulamada küçük çaplı kanamalar olabilir. Yanma ve ciltte kızarıklık ortaya çıksa da 6 saat içinde kendiliğinden kayboluyor. 2 gün içinde yenilenmiş bir cilt ortaya çıkmaktadır. Bu süre içerisinde hastalarımızın spor sauna güneş sıcak soğuk solaryum uygulamasında bulunmaması önerilir.