Vaginusmuslu kadınlar artık yalnız değilsiniz

 

Merkezimizde

Vaginusmus tedavisinde 3 kapı ve 3 günde kurtulmanın yolu.

3 kapıda

3 günde çözüm

Vaginusmus vajen 1/3 alt kaslarının spazmı sonucu gelişir. Bu durumda vaginaya parmak tampon muayene için ultrason probu giremez.

Vaginusmus kısaca cinsel ilşkiye girememe diye bilinir. Vajen kaslarının kasılıp vagina içine penisin girmesine izin vermemesi yada bacakların ve bedenin kasılıp kalma hastalığıdır.

Vaginusmus dünyada %1 oranında görülürken Türkiye de %10 kadardır.

İlk gece korkusu (Gerdek Gecesi) çocukluğundan itibaren tüm kızların zihinlerinin hayali yapılarla dolduran bir korku türüdür. Bu korkular dışardan pompalanan yanlı bilgiler ile sürekli körüklenir. İlk gece anında zihin kendi sanal  dünyasını yaratır. Korkuyu gerçekmiş gibi algılar. Yaşatmaya başlar. Korkunun kaynağı gerçek bir durum değildir. Korkunun orijini zihinde yaratılan sanal dünyanın gerçek gibi algılanmasıdır. Türkiyede kadınlarda görülen vaginusmus geçmişte yanlış kodlanmış ve doğal olarak olması gereken bir durumu korku ile birleştirmiş zihinden kaynaklanır. Kısaca vaginusmus korku odaklıdır.

Korku:

Ağrı ve panik atak belirtileri şeklinde görülür.

Merkezimizde uyguladığımız vaginusmus tedavisi ile

Kadının fiziksel, duygusal ve zihinsel durumu ortadan kaldırılır Bu sebepten tedavide bütüncül yaklaşım sergilenmelidir.

Tedavi;

3 kapı ve 3 günlük süreyi kapsamaktadır.

Kapılar

1.KAPI:Eğitim

2.KAPI:Hipnoz yöntemi ile gevşemenin sağlanmasıve kasılmaların yer değiştirilmesi

3.KAPI:Vaginaya ait kontollü çalışma

 

Eğitim :Görsel ve Temas sağlanarak devam ettirilir. Vulva  yani kadın dış genital sistem anatomisi görseller üzerinden anlatılır. Ev ödevi olarak dış genital bölgeye ayna yardımı ile bakılma.

Vaginaya ait kontollü çalışma Bu teknik ile vajen üzerinden zihini zihin üzerinden bedeni yani kasları kontrol etme amaçlanır. Bu çalışma 8 etaplı evde yapılan ve eş katılımı ile yapılır.

Vajina ortalama 10 cm uzunlukta. 7.5 cm genişlikte bir organdır. Doğum yapanlarda uzunluk 10.5 cm kadar çıkar. Vaginanın ilişki için 3.5 cm açılması yeterlidir.

Hipnoz yöntemi ile gevşemenin sağlanması: Hipnoterapi Vaginusmuslu hastalar herşeyi bilmektedirler. Ancak bilmek çözüm olmamaktadır. Bilinç altına söz geçirememe bilinç altı bilinç sisteminin bilgi ve deneyimlerini kabul etmez söz geçiremez yani patron bilinç altıdır. Her dediğini kabul ettirir.

Vaginusmusun nedenleri

1.       Davranışsal

Taciz, tecavüz, cinsellikteki kötü deneyim

2.    Bilişsel

Anlatılan yanlış hikayeler

3   Dinamik

Aile içi baskılar, oteriter anne-baba

4. Varoluşsal

Eşine kendini ifade etme

 

Son 6 ay içerisinde Tedavi ettiğimiz başarılı olan Vaginusmuslu hastalarımızın geri dönüş mektupları

 


WordPress PopUp Plugin