Vajinal gençleştirme, vajinal sıkılaştırma, vajinal daraltma

LAZER VAJİNAL REJUNAVASYON

İşlem klinik ortamında ayaktan yapılmakta olup, yaklaşık 30 dakika sürmektedir Acısız, ağrısız, vajinal dokuya uygulanan lazer ışını ile vajinal kolajen sentezi uyarılmakta aynı zamanda kolajen oluşumumda uyarılmaktadır. Elastik bağ dokusu artışı vajinada sıkılaşma ve daraltma sağlayacaktır.

Son yıllarda genital lazer estetik uygulamaları çok popüler oldu. Vajinal sıkılaştırma başarı ile uygulanmaktadır. Hastalarda memnuniyet ve işlem başarı oranları %85-90 olup, operasyon başarısı ile aynı seviyededir.

Vajinal lazer cerrahi, operasyonlara alternatif onun kadar başarı sağlayan teknik

         İşlem acısız, ağrısız, anestezisiz ve kısa sürede hasta normal yaşantısına geri dönmektedir. 7 gün cinsel ilişki yasağı önerilir.

         İlaç, ağrı kesici ve antibiyotik verilmiyor. Dikiş gerekmiyor. İşlem 3-4 hafta ara ile 2-3 seans uygulanıyor.

Vajinal daraltma(sıkılaştırma) işlemleri

İp askı yöntemi:

        Ofis şartlarında

        Hastaneye yatış gerektirmeden

        Lokal anestezi altında

        Özel yapım süturler

Vajinal mukoza altına yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir. İpler submukozal dokuda kolajen yapımını sağlar. Artan kolajen vajinanın daralmasını sağlayacaktır.

    Lazer ile vajinal sıkılaştırma(daraltma)

Lazer ışını ile vajina duvarı boyunca yarım santim aralık ve dairesel vajina kanalı boyunca atışlar yapılır Doku 40-65 dereceye kadar ısıtılır Isıya bağlı olarak kolajen sentezi uyarılır. Artan kolajen vajinal sıkılık oluşturur.

Vajinoplasti ameliyatı

       Vajina arka duvardan fazla mukozanın çıkarılması, ayrılmış levator kasının yaklaştırılması geri kalan dokunun yeniden dikilmesi işlemidir. Hastane koşullarında yapılır. Hasta 3-4 saat hastanede kalır taburcu edilir.5-7 gün istirahat önerilir.6-8 hafta cinsellik ve egzersiz yasaklanır